«Ақмола облысы білім басқармасының Шортанды ауданы бойынша білім бөлімі Жолымбет кентінің №1 жалпы орта білім беретін мектебі» КММ
Қазақ тілі мен әдебиеті пәнінен педагогкеарналған қысқа мерзімді сабақ жоспары
Сабақтың тақырыбы: «Менің Тәуелсіз Қазақстаным»
Бөлім: |
«Менің Тәуелсіз Қазақстаным» |
|||
Мұғалімі: |
Калбаева Шакира Булатовна |
|||
Күні: |
25.01.2021. |
|||
Сынып:5 (Көкжиек баспасы) |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||
Сабақтың тықырыбы: |
«Менің Тәуелсіз Қазақстаным» |
|||
Сабақтың мақсаты:5.1.2.1.Тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну және нақты ақпаратты анықтау. |
5.4.4.1..Мәліметтерді жинақтай отырып, тақырып бойынша постер жасау. |
|||
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
Сабақтың басы |
Ауызша. Түгендеу. Психологиялқ ақуал жасау. «Шаттық шеңбері» әдісі.
Топқа бөліну. «Асық» әдісі «Кіші жүж», «Орта жүз», «Ұлы жүз»
Айтылым. Жазылым. 1-тапсырмаСуреттер арқылы сабақтың тақырыбын болжайды. Сонымен қатар сынып көрнекілгіне, слайттарығы суретттерге сүйене отырып тұжырымдама жасау.
Айтылым.
«Жасырылған сұрақтар» әдісін Қазақстанның картасы арқылы жүзеге асырылады. Ақтөбе. Қ.Р М-тік туы туралы не білесің? Орал. Мемлекеттік елтаңбаның авторы кім? Қызылорда. Қ.Р-ның әнұраныныңавторы кім? Нұр-сұлтан. Тәуелсіз дегенді қалай түсінесің? Алматы. Отан туралы қандай мақал- мәтел білесің? Ақтау. Қ.Р астанасын ата. Көкшетау. Қ.Р. мемлекттік туының авторы кім? Қарағанды. Қ.Р қашан тәуелсіздік алды? Семей. Қазақстан жер көлемі жағынан дүние жүзі бойынша нешінші орында? Өскемен. Қ.Р. мемлекеттік әнұранының әнін жазған кім? Атырау. Қ.Р. Ұлттық валюта күні қашан?
|
Жақсы тілектер айтады. Асықтарды алыып, тоқа бөлінеді
Суреттер бойынша сабақ тақырыбын болжайды.
Оқушылар қала атауларын алып, сұрақтарға жауап береді |
Мұғалім оқушылардың жауабына қарай бағалайды. Мадақтау әдісі.
Мұғалімнің бағалауы жүзеге асады.
-болжау жасайды; -сұрақтарға жауап береді;
Шапалақ әдісі арқылы бағалау.
|
Слайд Суреттер Сынып көрнекілігі
Қазақстанның картасы |
Сабақтың ортасы |
Жазылым. 2-тапсырма «Тәуелсіздік» дегенді қалай түсінесің? Диаграмманы толықтыр.
Сергіту сәті.
Айтылым. Жазылым. «Жедел хат» әдісі. 3-тапсырмаДиалогті тыңдаңдар. Рөлге бөліп оқыңдар.Түсінгендеріңді баяндаңдар.
|
«Тәуелсіздік» дегенді қалай түсінесің? Сұрағына жауап береді. Диаграмманы толықтырады, оны құрайды.
«Қос қарлығаш» сергіту сәтін орындайды.
Диалог құрайды. Рөлге бөліп оқиды, айтады.
|
Оқушылар сыныптастарының жауабын тыңдай отырып бірін-бір бағалайды.
-адасқан сөздерді табады; -сұраққа жауап береді; -диаграмма жасайды;
Шапалақ әдісі
-диалог құрайды; -тілдесім әрекеті жанжанады;
|
Суреттер Слайд Кеспе қағаздары
Түрлі қалпақтар
Почта жәшігі, аудиомәтін, Хат |
Сабақтың соңы |
Жазылым. «Білім қоржыны» әдісі. Әр топтан бір оқушы текшені лақтырып, түскен сан бойынша тақтадағы қоржындыалады. Жасырылған сұрақтарға жауап табады.4-тапсырма Сөздерді мағынасына қарай сәйкестендіріп, сөйлем құра. |
Сөздерді мағынасына қарай сәйкестендіріп, сөйлем құрайды. |
Мұғалімнің бағлауы.
-сөздерді мағынасына қарай ажыратады; -сөйлем құрайды; |
слайд кубик қоржын кеспе қағаздар |
Рефлексия |
«Фиш- боун» әдісі арқылы сабақ барысында алған білімдерін тексеру, кері байланыс жасау.
16 желтоқсан Биыл 30 жыл Қазақстанның нышандары Валюта күні Елбасы Тәуелсіздік Отан туралы мақал- мәтелдер т.б. |
Балық қаңқасын түрлі түсті фламастермн толтырып жазады, тақта алдында қорғайды. |
Басбармақ арқылы бағалау. |
Балық қаңқасы, Слайд Фламастерлер Плакат
|
Бағалау. |
Үш топ қалай сабаққа қатысты, жұмыс жүргізгенін шапалақ әдісі бағалау. Сабақ барысында нені білдің ? Не үйрендің? Н е білгің келеді? |
Сабақ барысында жұмыстарын қорытындылайды. |
Оқушыларды мадақтап, сыйлық беріледі |
Слайд сыйлықтар |
Үй жұмысы |
25 бет, 6- тапсырманы жазбаша орындау. |
|
|
|